Zakładanie małego ogrodu warto zacząć od dobrego projektu, jednak projektowanie małego ogrodu nie jest łatwe - trzeba bowiem uważać, by nie przeładować ogrodu, a jednocześnie uwzględnić w nim wszystkie potrzebne strefy i elementy. Ważną częścią małego ogrodu jest taras, który powinien być łącznikiem między domem i ogrodem. Aby ogród był spójny z domem warto wykorzystać w nim wzory, kolory i faktury zastosowane we wnętrzach domu, a zwłaszcza w salonie.
od-1500 do-2500 zł
Ogród marzeń powinien być duży i rozległy, a przede wszystkim przepiękny.
Powinno w nim rosnąć mnóstwo kwiatów, każdego rodzaju, małe i duże. Powinny w nim rosnąć piękne duże drzewa.. Owocowe i tez nie dające owoców.. Na jednym z nich zbudowałabym sobie domek... Musi tam byż wysoki żywopłot... Wyższy ode mnie. Powinno tam mieszkać mnóstwo ptaków i mój ukochany pies. Powinno w nim być spokojnie i cicho, abym mogła tam odpoczywać. Powinna tam być dróżka i ławeczka między drzewami. Jednym słowem mój wymarzony ogród powinien być - CUDOWNY!
od-3000 do-5000 zł
KWIATY RABATOWE NISKIE jednoroczne - to mieszanka roślin jednorocznych dorastających do 30-40cm wysokości. KWIATY RABATOWE NISKIE - kwitnienie VII - X. Zastosowanie na rabaty i na kwiat cięty. KWIATY RABATOWE NISKIE - uprawa: wysiew nasion w III-IV pod osłonami, lub w V wprost do gruntu. Wymagania: gleba próchniczna, lekka, średnio-wilgotna. Stanowisko słoneczne.
od-200 do-1000 zł
Duże kwiaty płonne zebrane w kuliste lub płaskokuliste kwiatostany o średnicy około 15 cm. Kolor kwiatów może być różowy, niebieskawy, fioletowy lub biały. Zabarwienie zależy częściowo od odczynu gleby: w glebie kwaśnej są bardziej niebieskie a w zasadowej różowe, jednak decydujacym czynnikiem o kolorze kwiatów jest siarczan glinu. Można barwić kwiaty na niebiesko przez podlewanie rośliny roztwortem ałunu co 7-10 dni lub sproszkowany ałun rozsypać na ziemi wokół krzewu. Kwiaty na krzewie rzadko zabarwiają się równomiernie i na jednym egzemplarzu kwitną czasem kwiaty różowe, niebieskie i fioletowe co wyglada dość ciekawie.
od-1000 do-2000 zł
Centralne miejsce w moim ogrodzie zajmuje oczko wodne. Zbudowałam je według własnego projektu. Brzegi obłożyłam kolorowymi kamieniami. Na dnie w donicach ustawiłam rośliny, m.in. pałkę wodną, lilie oraz kaczeńce. Na powierzchni pływają hiacynt i kapusta wodna. Co roku dosadzam nowe rośliny, głównie kosaćce, irysy, trawy ozdobne. Mieszkańcami oczka są białe i pomarańczowe rybki. Jakby na zaproszenie pojawiają się też żabki i kolorowe ważki. Na podwyższeniu zamontowałam małą kaskadę. Mój trud i wysiłek się opłaciły i teraz mogę cieszyć się kącikiem wodnym. Wszystkim właścicielom oczka polecam zakup lampy UV z pompką. Dzięki niej unikniemy mętnej wody oraz rozrastających się glonów.
od-1500 do-4500 zł
jest to tylko upiększenie naszego ogródka, czy być może mamy z nim związane inne oczekiwania, na przykład hodowla ryb, roślinność podwodna i nawodna, nawet możliwość kąpieli. Rozwiązanie techniczne może być różne w wymienionych przypadkach i w wielu jeszcze innych, nie wymienionych wyżej.Także istotne jest, czy decydujemy się na oczko wodne o powierzchni zalewu do 30m2 (korzystając z prawa nie wykonywania projektu budowlanego dla takiego obiektu), czy też myślimy o większym zalewie, realizowanym według przepisów prawa wodnego, lub też bez tych wymogów - jeśli poszczególne elementy takiego zalewu są rozdzielone między sobą (na przykład kaskadą), tworząc zespół "oczek wodnych".